Kā pārbaudīt OCTA

Oktobris 2021Kā pārbaudīt OCTA polises termiņu

To vai Tava OCTA polise ir derīga, kā arī polises spēkā stāšanās un tās beigu datumu vari redzēt savas polises izdrukā vai e-pastā, ko nosūtīja Tavs apdrošinātājs. Ja kāda iemesla dēļ izdruku vai e-pastu neesi saņēmis vai nevari atrast, tad jebkurā brīdī aktuālo informāciju par sava auto OCTA polisi vari apskatīt LTAB mājaslapas sadaļā OCTA pārbaude.

ltab mājaslapas sadaļā, kurā pārbaudīt octa polises termiņu

Lai apskatītu informāciju, Tev ir nepieciešams zināt tikai automašīnas reģistrācijas numuru vai šasijas numuru. Vienu vai otru ievadot sistēma uzreiz parādīs Tavas OCTA polises statusu:

Nav noslēpums, ka ar šo pašu metodi vari uzzināt pie kura apdrošinātāja polise ir pirkta jebkuram citam auto. Tas ir paredzēts gadījumiem, kad kāds ir izraisījis avāriju, bet neziza, neatcerās vai negrib teikt, kas ir viņa apdrošinātājs.


Ja Tavas apdrošināšanas termiņa beigas ir ne vēlāk kā tuvāko 30 dienu laikā, tad vari izmantot OCTA kalkulatoru, lai aprēķinātu jaunās polises cenu jau laicīgi. Ja termiņa beigas ir vēlāk par 30 vai 35 dienām (atkarībā no polises izdevēja noteikumiem), tad jaunas polises cenu aprēķināt vēl nevarēsi.


To, protams, visi jau zina, bet mēs atgādināsim tik un tā

OCTA apdrošināšanas polises savlaicīga pagarināšana un izveidošana uz jauno periodu ir Tava personīgā atbildība. Apdrošinātāji mēdz atgādināt, kad Tavai polisei drīzumā beigsies derīguma termiņš, bet tas nav obligāti un nav arī garantēts, ka atgādinājums atnāks vai to nepalaidīsi garām. Ja nebūsi atjaunojis savu polisi, un par to saņemsi sodu, tad vainot nevienu citu nevarēsi.

Ir vērts atcerēties arī to, ka ceļu policijai nav obligāti Tevi jāaptur, lai sastādītu protokolu par braukšanu bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas. Sodu par šo pārkāpumu var piemērot arī neapturot transportlīdzekli, kas nozīmē, ka Tu nemaz nezināsi, kad protokols jau ir ceļā pie Tevs.


Ja Tev ir citi jautājumi par apdrošināšanu - dodies uz mūsu blogu!