Kāpēc pirkt KASKO

Augusts 2021vecāks autovadītājs ar suni pie stūres

KASKO ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, proti, pēc Tavas brīvas izvēles to vari iegādāties vai nē. Vai esi kādreiz domājis kādēļ Tavam auto KASKO būtu nepieciešams? “To taču neviens nezags!” “Man ir 15 gadu braukšanas stāžs un ar mani nekad nekas nav noticis!” “Lauku ceļi? - Es taču dzīvoju pilsētā, kādi meža zvēri!?”

KASKO apdrošināšana ir lielisks drošības spilvens pēc transportlīdzekļa nokļūšanas negadījumā. Pēc apdrošinātāju paustajiem statistikas datiem, vidējā atlīdzības izmaksa svārstas no 1000-1300 EUR pie maziem bojājumiem. Ja notics jau kas nopietnāks, izdevumi var pat dubultoties un trīskāršoties. Ja šis ir Tavas ģimenes vienīgais auto un Tev ir svarīgi, lai tas ātrāk atgrieztos darba kārtībā, tad vienreizējas izmaksas remonta iestādē varētu Tevi negatīvi pārsteigt un atstāt prāvu robu ģimenes budžetā.


Auto zādzība

Ja nu tomēr Tavs auto ir iekārots arī garnadžu vidū, tad iedomājies, uz burvju mājienu, kur Tu rīt varētu sagādāt vietā sava auto vērtību EUR, ja auto tiktu nozagts? Auto vērtība un neērtības kuras Tev var rasties, ir daudz lielākas, nekā KASKO apdrošināšanas prēmija gadā. It sevišķi, ja to sadala pa ikmēneša maksājumiem.


Skāde stāvlaukumā vai pagalmā

Mūsu vidū noteikti ir estēti un savu automāšīnu mīlnieki. Uzmodelēsim situāciju, kad pie kāda no iepirkšanās centra stāvlaukumiem priecīgs, ar pilniem iepirkumu maisiņiem atgriezies pie auto un ieraugi i pamatīgu bukti durvīs, i švīku tādu, ka ar vienkāršu auto mazgāšanu nelīdzēs. Sirds, sāp un dusmas arī parādās, jo lapiņu ar uzrakstu “Es biju vainīgs” un savus kontaktus neviens nav atstājis. Jā, praktiskie teiks, “Nav jau liela skāde, braukt taču var”, “Ar auto ir jābrauc, nevis jātur muzējā”.. Lai ko teiktu apkārtējie, zaudējums ir iestājies Tev. Izmaksas, vismaz 400 eiro apmērā, atkarībā no buktes dziļuma, krāsas, pulēšanas + darba izmaksas. Vai Tava polise izmaksās 400 EUR?


Jaunie un ne tik pieredzējušie satiksmes dalībnieki

Braukšanas stāžs un pieredze ir svarīgs faktors autovadītāja dzīvē. Labāk izproti satiksmi, citus satiksmes dalībniekus un viņu paradumus, bet katru dienu uz ceļa parādās jauni un jauni vadītāji, kuri nav tik pieredzējuši kā Tu. Te arī rodas kokteilis, kad no sānu ielas, kas ir maznozīmīgāka brauktuve par Tavējo, izsteidzas kāds karstgalvis un aizķer Tava auto aizmuguri.


Dzīvnieki uz ceļa

Dzīvnieki! Lai kā šķistu, ka tas attiecas tikai uz dziļos laukos braucošajiem auto, tad aizvien biežāk meža zvēri ienāk arī pilsētās. Bojājumi jeb zaudējumi, kas rodas pēc sadursmes ar dzīvnieku, lēšami ap 1500 EUR. Vai Tava KASKO polise izmaksā 1500 EUR?


"Zirneklis" uz stikla

Viens no biežākajiem bojājumiem, kas pārsteidz mūs nesagatvotus ir priekšējā vējstikla bojājums! Priekšā braucošais auto, fizikas likumu rezultātā, no asfalta paceļ akmeni un iesviež to Tava auto stiklā. Sākumā tur ir mazs punktiņš, kas teju redzams. Tu notīri vējstiklu un aizmirsti par punktiņu. Bedres, laikapstākļu maiņa, ātrums, putekļi un jebkādas citas vides iedarbības rezultātā uz virsmu, no maza punktiņa tā pārvēršas par lielu plaisu Tavā redzes zonā. Tehnisko apskati ar plaisu vējstiklā neiziesi, būs jālabo tik un tā. Nerunājot par drošību un redzamību, ko plaisa Tev rada.

Ja Tava auto stiklojums nav no tiem parastajiem, piemērām, tam ir apsilde vai iebūvēta distances kamera, tad šīs izmaksas būs samērā augstas salīdzinot ar parasta stiklojuma maiņu. Vēl jo lielākas, ja auto detaļas nav tik pieejamas kā katram otrajam pa ceļu braucošajam vidusmēra auto. Rēķinies ar kādiem 500 EUR.


Bet, ja KASKO ir par dārgu

zilas krāsas moskvičs ziemā

KASKO iegādi var apsvērt no vairākām pusēm. Vispirms paskatīsimies cik transportlīdzeklis ir vecs. Ja Tavs auto jau ir ar bagātu braukšanas pieredzi, tad vari skatīties uz Mini KASKO, jeb Zelta OCTA, jeb OCTA Plus iegādi, (daži apdrošinātāji tirgū šo piedāvā, Balta, Compensa ..) Kapēc? Tādēļ ka Mini KASKO sedz tikai būtiskākos no apdrošināšanas riskiem. Ja neesi estēts, un Tevi neuztrauc švīkas, kuras nodarījis kāds Tev klāt neesot, tad Mini KASKO būs tieši laikā.

Šo divu risku rezultātā, tiks kompensēti zaudējumi arī Tavam auto.


Ja jau sāc domāt, ka auto ir pārāk glīts, tomēr varētu patikt arī kādam garnadzim un ļoti gribētos aizsargāties arī pret stiklojuma bojājumiem, tad jau runa ir par pilno KASKO polisi. Šīs polises gan katram apdrošinātājam jāizvērtē atsevišķi. Lasi rakstā Ko apdrošina KASKO.


← Visi Bloga Raksti