Obligātā Civiltiesiskās Atbildības Apdrošināšana Itālijas Alpos

Decembris 2023Alpu kalnu pacēlājs kurš dodas augšā kalnā un kuram pie sāna ārpusē ir piestiprinātas slēpes

No 2022. gada 1. janvāra Itālija ir ieviesusi likumu, kas nosaka, ka visiem slēpotājiem un snovbordistiem, izmantojot kalnu slēpošanas trases Itālijas Alpos, ir jābūt civiltiesiskās atbildības apdrošināšanai.

Civiltiesiskā apdrošināšana ir būtiska, lai segtu jebkādu civiltiesisko atbildību par zaudējumiem vai ievainojumiem, ko jūs varētu nodarīt trešajām personām. Šis likums attiecas uz visiem, kas piedalās ziemas sporta aktivitātēs, tostarp slēpošanā, snovbordā un kamaniņās, kalnu nogāzēs Itālijā, neatkarīgi no vecuma.

Likumā, kas īpaši minēts Likumdošanas dekrēta Nr. 40/2021 30. pantā, aprīkotu slēpošanas zonu (izņemot distanču slēpošanai paredzētās) pārvaldniekiem ir pienākums piedāvāt lietotājiem civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi, iegādājoties tranzīta atļauju. Šī apdrošināšana, kas Itālijā pazīstama kā RCT (Responsabilità Civile Terzi) apdrošināšana, ir viegli pieejama, un to var aktivizēt tajā pašā dienā kūrortā, ja tā nav nokārtota pirms izbraukšanas no mītnes valsts, piemēram, Latvijas. Polise parasti maksā aptuveni 2–3 eiro dienā, un ir iespējas iegādāties plānus, kas attiecas uz ilgāku periodu, piemēram, visu sezonu, nedēļu vai mēnesi.


Vai standarta polise jau neietver civiltiesisko apdrošināšanu?

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan daudzās ceļojumu apdrošināšanas polisēs ir iekļauts civiltiesiskās atbildības segums, tas ne vienmēr tā ir, it īpaši, ja ir iegādāta vienkāršākā ceļojuma apdrošināšanas polises programma. Tāpēc ir ļoti svarīgi pārbaudīt savu ceļojumu apdrošināšanas polisi, lai pārliecinātos, ka tajā ir iekļauta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Ja tava pašreizējā polise neietver šo segumu, pirms ceļojuma noteikti sazinies ar savu apdrošinātāju un noskaidro kādas ir iespējas civiltiesisko atbildību tavai polisei pievienot vai izdot atsevišķi. Pavisam noteikti šādas iespējas būs, tev tikai nāksies par to piemaksāt.


Sods par atrašanos kalnu kūrortā bez civiltiesiskās apdrošināšanas

Ja nebūsi iegādājies civiltiesisko apdrošināšanu, tev var draudēd naudas sods no 100 līdz 150 eiro un ski pass caurlaides anulēšana, ja kalnu kūrortā tiksi pieķerts. Likumā iekļauti arī nosacījumi par slēpošanu alkohola vai narkotisko vielu reibumā, kā arī ķiveres prasības personām, kas jaunākas par 18 gadiem.

Šīs obligātās apdrošināšanas ieviešana ir atbilde uz negadījumu skaitu, kas katru gadu Itālijā notiek trasēs, lai nodrošinātu, ka, piemēram, divu slēpotāju sadursmes brīdī tiek segti visām pusēm radītie zaudējumi, kā arī, lai uzsvērtu dalīto atbildību par drošību trasēs.


Atsauces:

← Visi Bloga Raksti