Kas ir Civiltiesiskās Atbildības Apdrošināšana

Janvāris 2022Vai esi redzējis sižetus televīzijā par neapmierinātiem kaimiņiem, kuri sūdzas, ka viņiem nopludināti dzīvokļi? Pats interesantākais, ka tālāk tiek rādīti paši vaininieki, kuri brīnās, ka kaimiņš, precīzāk viņa apdrošinātājs vēršas ar regresa* prasību par bojājumu apmēru segšanu?

*Regress jeb regresa prasība ir apdrošinātāja tiesības vērsties pret zaudējumus nodarījušu personu ar prasību segt nodarītos zaudējumus apdrošinātāja izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības apmērā.

Tā ir klasiska procedūra pie trešās personas bojājumu nodarīšanas, un var atgādīties ar jebkuru no mums, tapēc šīs dienas raksts būs par Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu privātpersonām.


futbola bumba un izsists loga stikls

Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana privātpersonām sedz izdevumus par bojājumiem, zaudējumiem trešās personas veselībai, dzīvībai un mantai, ja pie notikušā vainīgs esi Tu. Izklausās sareģšīti, bet dabā tas ir pavisam vienkārši. Apskatīsim dažus piemērus:


ĪSUMĀ: Ja esi vainīgs pie citas personas veselībai, dzīvībai un/vai mantai nodarītiem bojājumiem, tad zaudējumus par šo bojājumu novēršanu segs Tava civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise. Galvenais atcerēties, ka tas nevar būt nodarīts apzināti, tīšām vai ar ļaunu nolūku, tad polise neko nekompensēs. Ja Tev ir šāda polise, tad tā ir spēkā visai Tavai ģimenei (dzīves biedram, laulātajam un nepilnagdīgajiem bērniem, kas dzīvo kopā ar Tevi).

Visu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas pamatā ir sūdzība no trešās personas. Tātad, lai Tavs apdrošinātājs segtu zaudējumus, Jums jābūt iesniegumam no trešās personas par nodarītajiem zaudējumiem.

Polises cenas var būt dažādas, jo viss atkarīgs, kādu apdrošināšanas limitu esi izvēlējies. Proti, kas būs tā maksimālā summa, ko apdrošinātājs kompensēs pie apdrošināšanas gadījuma iestāšanās.

IETEIKUMS: Ja Tev ir bērni, mājdzīvnieki vai esi aktīvās atpūtas piekritējs, dzīvo daudzdzīvokļu mājā, kur Tev ir atbildība pret kaimiņiem un apkārtējiem, tad noteikti apsver šādās polises iegādi. Nekad nevar zināt cik vērtīga ir kaimiņa dzīvokļa apdare vai kustamā manta, un ja nodarīsi bojājumus, tas var beigties ar pamatīgiem zaudējumiem.

← Visi Bloga Raksti