Kas ir Palīdzība uz ceļa

Augusts 2021caurdurta riepa automašīnai

Lielākā daļa apdrošinātāji šo apdrošināšanas segumu iekļauj pamata polisē, bet pirms noslēdz KASKO polisi, drošības pēc pārliecinies, vai Tavā polisē šis risks ir iekļauts. Kapēc? Tas ir lielisks polises papildinājums un tik tiešām labs palīgs, kad notikusi ķibele un nezini ko iesākt. Vēl jo labāk - par tā izmantošanu visdrīzāk pat nebūs jāmaksā!

Kādu palīdzību sniedz šis apdrošināšanas segums? Pakalpojumu klāsts var atšķirties starp apdrošināšanas kompāniju polisēm, piemērām, palīdzības limiti, bet pārsvarā visi piedāvā vienu un to pašu.


Kādos gadījumos noder Palīdzība uz ceļa?

Pakalpojums Palīdzība uz ceļa ir kvalificēta speciālista, eksperta ierašanās notikuma vietā (24/7) vai konsultācija pa tālruni (arī 24/7), lai konstatētu kas tad īsti ir noticis un ko darīt tālāk. Speciālists atbrauks pie Tava auto un var sniegt šādu palīdzību:

Ņem vērā to, ka apdrošinātājs segs tikai speciālista veikto darbu izmaksas, taču nekompensēs pievesto degvielu, rezerves riteņa vai citu rezerves detaļu izmaksas vai tālāko remonta darbu izmaksas auto servisā. Būtībā, par brīvu Tev tiek nodrošināts speciālista darbs un viņa instrumenti, bet par pievesto degvielu vai rezerves daļām nāksies maksāt pašam. Šeit mēs runājām par “Palīdziba uz ceļa” pakalpojumu, nevis par to, ko atlīdzina KASKO polise. Vairāk par KASKO priekšrocībām lasi rakstu Ko apdrošina KASKO.

Katra apdrošinātāja noteikumos ir minēts līdz kādam limitam tiks kompensēti šie izdevumi. Limiti svārstās no 300 līdz 500 EUR par vienu gadījumu.

Daļu tūlītējos norēķinus par šiem pakalpojumiem Tu iespējams maksāsi pats, bet galvenais ir saglabāt čekus, kurus iesniegt apdrošinātājam, jo vēlāk tie būs kā pamats atlīdzības izmaksas apmēra aprēķinašanai.

Ja nu gadījumā šis apdrošināšanas risks nav iekļauts Tavā KASKO polisē, laba viela pārdomām, jo reti tik palīdzīgu roku sniegs kāds cits!


Evakuatora pakalpojumi bez maksas

dzeltens evakuators auto nogādāšanai servisā

Ja speciālistam nezidodas tikt galā ar radušos problēmu un ir nepieciešama jau detalizētāka problēmas izpēte, nākamais solis kas palīdzēs ir Evakuators. Evakuators transportlīdzekli nogādās uz tuvāko iespējamo remonta iestādi (Tevis norādīto, kas atbilst polises nosacījumiem) vai uz stāvvlaukumu, kur to novietot kamēr serviss nav pieejams.

Evakuatora sniegtajiem pakalpojumiem ir savs limits, arī katrai kompānijai cits: 300-500 EUR, ja transportēšana ir Latvijas teritorijā.

Svarīgi zināt, ka nedrīksti saukt jebkuru evakuatoru, kura numuru atrodi internetā. Vispirms Tev ir jāsazinās ar savu apdrošinātāju un tad Tavu zvanu savienos ar apdrošinātāja sadarbības partneri, kas šo pakalpojumu nodrošina.


Taksometrs un maiņas auto bez maksas

Tad kad auto tiek nodots gādīgās rokās, kur palikt pašiem auto pasažieriem? Palīdzība uz ceļa segums nodrošina arī vadītāja un pasažieru transportēšanu. Ar taksometru Tevi nogādās uz Tevis norādīto vietu. Šī brauciena limits parasti ir robežās no 30-60 km.

Ja Tavu transportlīdzekļa ķibeli servisā nevarēs novērst 1 darba dienas laikā, tad Tev pienākas arī maiņas auto. Par to cik dienas maiņas auto Tev būs apmaksāts, tas jāmeklē katra apdrošinātāja noteikumos. Pārsvarā līdz 3 dienām un ņem vērā, ka ne visi apdrošinātāji šo piedāvā.

Ja apdrošināšanas gadījums noticis ārpus Latvijas teritorijas, un nākas izmantot palīdzību uz ceļa speciālista sniegtos pakalpojumus, evakuatoru vai taksometra pakalpojumus, tad apdrošināšanas sabiedrībām ir noteikts atsevišķs limits vidēji ap 500 EUR.


Meklē labāko KASKO apdrošināšanu savam auto? Dodies uz sadaļu Salīdzini KASKO.