Kas ir LTAB

Septembris 2021Paplašinot šo saīsinājumu, LTAB ir Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs. LTAB ir biedrība, kas savā pulkā uzņem visas apdrošinātāšanas sabiedrības, kuras ir tiesīgas apdrošināt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesisko atbildību, īsāk sakot, tām apdrošināšanas sabiedrībām kurām ir licence tirgot OCTA.

Uz brīdi, kad veidots šis raksts LTAB sistēmā ir reģistrētas šādas apdrošināšanas sabiedrības - ERGO, BALTA, Gjensidige, BTA, Compensa, Swedbank, IF un Baltijas Apdrošināšanas Nams. LTAB sistēmu ir tiesīgi lietot arī CSDD, FKTK, LAA, Valsts Policija, Robežsardze un Valsts Tehniskās uzraudzības aģentūra.


ltab logo uz balta fona

LTAB mērķis

Šīs biedrības galvenais mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību Latvijā un Zaļās kartes dalībvalstīs. LTAB veic OCTA likumdošanas izmaiņu aktualizēšanu atbildīgajās institūcijās un vienlaikus LTAB ir OCTA garantijas fonda administrators.

Kas ir garantijas fonds?

Apdrošināšanas sabiedrības, kuras ir LTAB biedri, veic konkrētu naudas iemaksu garantijas fondā, kas savukārt veido uzkrājumu. Šī garantijas fonda mērķis ir nodrošināt apdrošināšanas atlīdzības izmaksu to zaudējumu segšanai, kurus nodarījis:

Par citiem gadījumiem detalizētāku informāciju vari atrast Likumi.lv sadaļā OCTA likums.


Kā LTAB palīdz autovadītājiem

LTAB ir palīgs kā apdrošinātājiem, tā autovadītājiem. Apdrošinātājiem tas nodrošina kopīgu datu sistēmu par konkrētā transportlīdzekļa zaudējumiem, izsniedz apdrošināšanas vēstures izziņas, nodrošina atbildībā apdrošinātāja meklēšanu un citus pakalpojumus.

Autovadītājiem LTAB mājaslapā ir iespējams atrast šādu informāciju:


LTAB kontakti

Adrese: Toma iela 4, Rīga, LV-1003, 3.stāvs, 317.telpa (ieeja no Mazā Krasta ielas)
Tālrunis: +371 67 114 300
E-pasts: [email protected]
Darba laiks: Darba dienās 8.30 – 17.00, Brīvdienās - Slēgts. Klātienē klientus pieņem tikai pēc iepriekšēja pieraksta.


Ja Tev ir citi jautājumi par apdrošināšanu - dodies uz mūsu blogu!

← Visi Bloga Raksti