Cik maksā ceļojumu apdrošināšana?

Jūlijs 2023



Kā Tu domā, cik maksā ceļojuma apdrošināšana? Vai dodoties vienkāršā atpūtas braucienā, kur laiski sauļosies pie peldbaseina, polises cena būs identiska tai, kur ar dēli vai slēpēm pie mājām trauksies lejā pa Alpu kalniem? Vai ir atšķirība polises cenā, ja sporta aktivātes termiņš ir īsāks nekā kopumā pats ceļojums? Kāpēc vispār polisei pievienot sporta apdrošināšanas segumu? Ja Tev nav atbildes uz viesiem šiem jautājumiem, atrodi tās, lasot tālāk šo rakstu par ceļojuma apdrošināšnas polises izmaksām.

Iesākumā, pieminēšanas vērts ir fakts, ka polises cena atšķiras no katras mazākās izmaiņas polises nosacījumos un segumā. Katram apdrošinātājam ir nedaudz atšķirīgs apdrošināto risku kopums un prēmijas izvērtēšanas politika. Galvenais faktors ir izvēlētā polises programma - standarta programmas būs lētākas, jo tās ir šaurākas un polise kompensēs mazāk riskus. Paplašinātās polises sedz vairāk riskus un tādēļ arī tās ir dārgākas.

Jo ilgāks ir Tavs ceļojums un garāks apdrošināšanas periods, jo dārgāka būs Tava ceļojuma apdrošināšanas polise. Lai cik daudz Tu maksātu par savu standarta ceļojuma polisi, ņem vērā, ka visticamāk, neviena no tām nesedz ekstrēmāka sporta aktivitāšu laikā gūtas traumas. Apdrošinātājam nav iespējams noteikt ar kādu sporta veidu Tu sava ceļojuma laikā nodarbojies, ja vien par to iepriekš neesi informējis savu apdrošinātāju, tadēļ sporta aktivitāšu segums visās polisēs ir iegādājam papildus. Tas attiecas arī uz Tevi, ja plāno izmantot to ceļojuma apdrošināšanu, kas jau ir nāk komplektā ar Tavu bankas kredītkarti. Sazinies ar savu bankas speciālistu un noskaidro, vai tiešām apdrošināšanas segums atlīdzinās izmaksas, ja būsi iekļuvis negadījumā sportojot.


fotogrāfija no kādas šauras ielas dienvidos

Sporta aktivitāšu apdrošināšana ceļojumā

Ja ceļojuma laikā plāno nodarboties ar kādu sportisku aktivitāti, noteikti informē par to apdrošinātāju, jo sporta veidi iedalās vairākās riska kategorijās. Piekritīsi taču, ka spēlēt pludmales volejboju nav tik bīstami kā nirt vai nodarboties ar kaitbordu. Būsi sapratis pareizi, jo bīstāmākas aktivitātes sports, jo piemaksa pie Tavas izvēlētās pamata programmas būs lielāka.

Iespējams kādam apdrošinātājam piemaksas atšķirība starp sporta veidiem būs nebūtiska, iespējams kādam starpība būs krietni lielāka, bet to noteikti ir vērts noskaidrot. Zemāk aplūko sarakstu ar sporta veidiem, kuri sadalīti pa riska kategorijām (vairums apdrošinātāji tās iedala tieši šadi):

Iespējams, dažās polisēs par zema riska sporta aktivitātēm papildus naudiņu neiekasēs. Vidēji, polises prēmija palielinās par 30 EUR, bet tas ir atkarīgs arī no sportošanas ilguma. Ja ceļojumā dodies 10 dienas, bet tikai 5 dienas plāno nodarboties ar sportu, tad to noteikti norādi pērkot polisi, jo polises prēmija būs zemāka kā tad, ja sportosi visas 10 dienas. Ja nepiekodināsi šo faktu, tad apdrošinātājs prēmiju aprēķinās par visām 10 ceļojumā pavadītajām dienām, taču jāmin, ka apdrošinātāji parasti uzdot visus nepieciešamos jautājumus par Tavu ceļojumu, lai varētu sagatavot maksimāli atbilstošāko polisi konkrētajam ceļojumam.


vīrietis ar buru laivu piedalās burāšanas sacensībās

Kāpēc vispār informēt apdrošinātāju par to, ka ceļojuma laikā nodarbosies ar sportu?

Viens un vienīgs iemesls - ja nodarbojoties ar sportu gūsi kādu traumu šīs aktivitātes laikā, un gribēsi saņemt medicīnisko palīdzību, pēcāk piestādot rēķinu apdrošinātājam, viņi var to nekompensēt. Apdrošinātājam ir jāizvērtē risks, cik bīstams ir šis sporta veids un vai viņi vispār to vēlas apdrošināt. Ja noklusēsi par plānoto nodarbošanos, nebūsi sniedzis apdrošinātājam pilnu informāciju par savu plānoto ceļojumu, tad nelaimes gadījumā pašam nāksies segt visus saistošos izdevumus.

Teiksi, ka ir tādas traumas kuras var gūt gan nodarbojoties ar sportu, gan vienkārši pārvietojoties pa ielu? Protams, bet to nav iespējams prognozēt. Nodarbojoties ar sportu, risks iegūt nopietnu savainojumu ir daudz augstāks nekā dodoties apskatīt ievērojamākos pilsētas apskates objektus.

Runājot pa visam atklāti, nav vērts pirkt pašu dārgāko polises programmu un nepateikt apdrošinātājam, ka nodarbosies ar sportu. Tu ietaupīsi 30 EUR, bet pret šo summu būsi iemainījis risku, ka pašam var nākties segt neparedzētos ceļojuma izdevumus.


Piemēri ceļojumu apdrošināšanas polišu izmaksām

  1. Brauciens uz Eiropu, 10 dienas, esi iegādājies Zelta programmu ar sportu. Ar draugiem 5 dienas spēlēsi golfu. Polises izmaksas +/- 35EUR. Jo golfs tiek iedalīts pie zema riska sporta aktivitātēm. (Bez sporta seguma polises izmaksas ir ap 18 EUR)
  2. Tas pats brauciens pa Eiropu, 10 dienas, Zelta programma, taču šoreiz 5 dienas spēlēsi regbiju. Polises izmaksas +/- 50 EUR.
  3. Eiropa, 10 dienas, Zelta programma, 5 dienas nodarboties ar paraglidingu. Polises izmaksas +/- 70 EUR. Jo šī aktivitāte ir uzskatāma par paaugstinātas bīstamības sporta aktivitāti.

Ja ceļojums ir ārpus Eiropas, tad jārēķinās, ka polises izmaksas varētu būt vēl +20 EUR. Ja plānosi sportot vairāk kā 5 dienas no ceļojuma, tad arī polises cena pieaugs.


Amatieru sports vai sacensības?

Ir svarīgi apdrošinātāju informēt arī par šo faktu, jo ja esi profesionālis kādā no sporta veidiem un ceļojuma laikā plāno piedalīties kādas sacensības, tad apdrošināšanas segums nekompensēs izmaksas, kuras būs jāsedz traumas gadījumā. Ja būsi apdrošinātāju par to informējis, polisē noteikti tiks veikta papildu atzīme par Tavu sporta veidu un sacensībām kas gaidāmas.

zirgu skriešanas sacensības ziemā

Nav nemaz tik sarežģīti vai ne? Tālākam, ilgākam un ar sporta veidu piepildītākam ceļojumam arī izmaksas par apdrošināšanas polisi būs lielākas. Jo augstākas bīstamības sports un ceļojuma perioda laikā ar to nodarbojies ilgāk, jo polise dārgāka. Ir viena laba ziņa, ja esi apdrošinājies uz ekstrēmo sportu, tad visi sporti kas ir atpūtas aktivitāšu iedalījumā, būs apdrošināti automātiski un tas papildus nebūs jānorāda. Tāpēc, ja ceļojumā plāno kā sērfot, tā uzspēlēt ar draugiem pludmales volejbolu un varbūt arī izbraukt ar ūdens moci, neraizejies, jo apdrošinātas būs visas trīs aktivitātes, par to papildus neiekasējot apdrošināšanas prēmiju.

Tavs galvenais uzdevums, pirms iegādājies apdrošināšanu, informē par plānotajām aktivitātēm savu apdrošināšanas sepciālistu, lai Tev varētu piemeklēt atbilstošāko segumu, vai, ja polisi noformē pats internetā, tad noteikti norādi visu šo informāciju tam atbilstošās vietās pirms polises apmaksas veikšanas. Ja apdrošināšanu formē pats, tad rūpīgi iepazīsties ar noteikumu un izņēmumu sadaļu, vai plānotā sportiskā aktivitāte būs apdrošināta Tavā polisē.

Un neuztraucies, ja gadījumā pērkot polisi neesi iekļāvis kādu sporta veidu, jo pirms ceļojuma noteikti vari paspēt informēt savu apdrošinātāju par to un speciālists izveidos nepieciešamo pielikumu Tavai polisei, lai būtu apdrošināti visi riski, kuriem ir jābūt apdrošinātiem Tava ceļojuma laikā. Protams, par šādiem papildinājumiem Tev būs attiecīgi jāpiemaksā, bet vismaz būsi drošs, ka ar dokumentiem viss ir kārtībā.

Iegādājoties pilnāko apdrošināšanas segumu, kopā ar sportu, varēsi savu ceļojumu izbaudīt pilnībā, neraizējoties par to, kas varētu notikt. Lai relaksējoša atpūta!

← Visi Bloga Raksti