Palielināts Veselības Apdrošināšanas ar Nodokli Neapliekamais Limits

Decembris 2023Labas ziņas darba ņēmējiem! Sākot ar nākamā gada 1. janvāri, Latvija būtiski palielinās ar nodokli neapliekamo limitu veselības apdrošināšanas polisēm no pašreizējiem 426,86 eiro līdz 750 eiro. Šīs izmaiņas nozīmē, ka darba devējiem, kuri saviem darbiniekiem iegādājas veselības apdrošināšanas polises šī limita ietvaros, par tiem nebūs jāmaksā algas nodokļi. Līdz ar to veselības apdrošināšanas polises kļūs daudz pieejamākas un noderīgākas.


Kāds ar nodokli neapliekamais limits bija līdz šim?

No 2006. gada veselības apdrošināšanas polisēm ir spēkā nodokļu atvieglojumu limits 426 eiro apmērā. Tomēr kopš tā laika veselības aprūpes pakalpojumu izmaksas ir pieaugušas, īpaši pēdējos gados. Līdz ar to polises, ko darba devēji varēja atļauties šajā limitā, kļuva arvien neatbilstošākas, piedāvājot ierobežotu segumu un šauru apmaksātu pakalpojumu klāstu.

Par laimi, no nākošā gada tas mainīsies, jo neapliekamais limits tiks pacelts par nepilniem 57%, kas ir būtisks ieguvums visiem darba ņēmējiem, kuriem līdz šim un arī sākot no nākošā gada darba devējs nodrošinās veselības apdrošināšanu.

Zemais un ierobežojošais nodokļu atvieglojumu limits iepriekš mazināja darba devēju iespējas ik gadu piedāvāt visaptverošas un izdevīgas polises. Iegādājoties polises virs nodokļu atvieglojumu limita, darba devējiem bija jāmaksā papildu nodokļu summas.

2024.gada valsts budžeta paketē apstiprinātie grozījumi Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā paredz šo jautājumu risināt, nosakot ar nodokli neapliekamo limitu 750 eiro apmērā.


zobārsts baltā darba apģērbā pacēlis roku

Kas ir veselības apdrošināšana?

Veselības apdrošināšana ir apdrošināšanas seguma veids, kas parasti apmaksā apdrošinātās personas medicīniskos un ķirurģiskos izdevumus, piemēram, ārstu un speciālistu konsultācijas, laboratoriskie, diagnostikas un ultrasonogrāfiskie izmeklējumi, kā arī fizioprocedūras, pacienta iemaksas, līdzmaksājumi un virkne citu medicīnas iestāžu pakalpojumi. Atkarībā no veselības apdrošināšanas seguma veida vai nu apdrošinātais sedz izmaksas no savas kabatas un pēc tam saņem atlīdzību, vai arī apdrošinātājs veic maksājumus tieši pakalpojumu sniedzējam, kas nozīmē, ka pacientam pie ārsta nekas nav jāmaksā.


Atsauces:

← Visi Bloga Raksti