Dzīvības vai Veselības apdrošināšana?

Decembris 2021



Šos zemāk nosauktos apdrošināšanas veidus, noteikti būsi dzirdējis vairākkārtīgi, bet ko tie īsti nozīmē un kā tos atšķirt, kurš tieši Tev ir nepieciešams? Ja savam apdrošināšanas speciālistam teiksi, ka gribi apdrošināt dzīvību, tad noteikti saņemsi papildus jautājumus, jo zem šī vārda var slēpties pat 4 apdrošināšanas veidi:

Kāda ir šo apdrošināšanu atšķirība?


Bez bēdas izskaidrosim katru un Tu uzzināsi kas Tev nepieciešams! 😉

Īsumā, ja nav laika visam rakstam, tad galvenā atšķirība no veselības apdrošināšanas, ceļojuma apdrošināšans un nelaimes gadījumu apdrošināšanas ir tajā, ka veselības apdrošināšana tiek izmantota preventīvi, proti, ar domu pārbaudīt un veicināt savu veselību. Ceļojuma un nelaimes gadījumu apdrošināšana tiek izmantota tikai pēc fakta iestāšanās, brīdī kad noticis nelaimes gadījums.

Ja neviens no augstāk minētajiem neatbilst Tavai domai, tad visticamāk tā ir dzīvības apdrošināšana. Tu maksā konkrētu naudas summu mēnesī, ceturksnī vai gadā un ja ar Tevi kas notiek (nelaimes gadījums, slimība, dabīga nāve) tad tavi tuvinieki saņem konkrētu atlīdzību.

Turpini lasīt par katru no apdrošināšanas veidiem detalizētāk.


sieviete nokārusi galvu lidostā

Ceļojuma apdrošināšana

Ja plāno doties lielā vai mazā izbraukumā, tad Tev nepieciešama ceļojuma apdrošināšana. Tajā tiek apdrošināta kā Tava bagāža un lidojuma apdrošināšana, tā arī medicīniskie izdevumi, traumu, kaulu lūzumu un pat nāves risks, ja ceļojumā ar Tev kas notiek. Nereti cilvēki polisē ierauga apdrošināto risku “Nāve” un to asociē kā dzīvības apdrošināšanu. Tā gluži nav.

Ja ceļojuma laikā notiks nelaimes gadījums, un tā rezultātā iestāsies nāve, tad tuvinieki (likumiskā kārtā) saņems apdrošināšanas atlīdzību. Tas gan uzmanīgi jāizpēta polises nosacījumos, vai šis risks ir apdrošināts. Šīs polises atslēgas vārds “ceļojums”.

Ja dodies ārpus mītnes zemes (valsts, kurā dzīvo), tad iesakām iegādāties šo polisi. Kaut vai dodoties uz kaimiņzemi Igauniju vai Lietuvu, arī šajā īsbraucienā var notik neparedzēti atgadījumi. Formējot ceļojuma apdrošināšanas polisi, pievērsiet uzmanību medicīnas riskiem, jo to apdrošinājuma summa, tad arī būs no svara, kad ar Tevi kas notiks.

ATCERIES! Nelaimes gadījums, nav ilgstoša slimošana, saslimšana vai vecuma nāve.


velosipēds ietriecies auto

Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Identisks scenārijs ir pie nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises. Ja polisē ir risks “Nāve”, tad tas nozīmē, ka pie notikuša nelaimes gadījuma, kā rezultātā iestājas nāve, tuvinieki saņems apdrošināšanas atlīdzību.

Šis nav vienīgais risks kas atrodas nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisē, bet pats galvenais, jo bez šī riska, apdrošināšanas polisi izdot nav iespējams. Šīs polises atslēgas vārds ir “nelaimes gadījums”. Minēsim dažādus piemērus, lai vieglāk šo vizualizēt:

Kas seko tālāk? Došanās pie ārsta, rentgena izmeklējums, speciālista manipulācijas utt. Šīs visas izmaksas tiks kompensētas, ja Tev polisē būs risks “Kaulu lūzumi, mežģījumi un traumas” kā arī “ārstēšanās izdevumi” vai “medicīniskie izdevumi”. Apdrošinātājiem šie termini var atšķrties.

Ar šo apdrošināšanas polisi Tava dzīvība tiek drošināta tikai nelaimes gadījuma rezultātā. Proti, ja nelaimes gadījuma rezultātā iestāsies Tava nāve, tad tuvinieki, likumiskā kārtībā, saņems apdrošināšanas atlīdzību.


pacients pie ārsta vizītē

Veselības apdrošināšana

Ar šo apdrošināšanas veidu tiek drošināta tava veselība, nevis dzīvība. Lielākoties veselības apdrošināšanu ir iespējams iegādāties tikai juridiskai personai, kā uznēmumam, SIA, apdrošinot savus darbiniekus, bet ir apdrošināšanas kopmānijas kuras veselības apdrošināšanu piedāvā iegādāties arī kā privātpersonai.

Apdrošināšanas segumi, pamatprogrammas un papildprogrammas ir iespējams kombinēt pēc sirds patikas un uzņēmuma maciņa biezuma. Pamatprogrammas pieejamas no pašām vienkāršākājām, kur tiek kompensētas pacientu iemaksas jeb līdz maksājumi, līdz pat augstākās klases programmām, kur segumā tiek iekļauti komplicēti laboratoriskie izmeklējumi, dārgās diagnostikas, ārstu speciālistu izmeklējumi un plaša spektra operācijas.

Kā strādā veselības apdrošināšana? Jūs dodaties uz medicīnas iestādi saņemt savu pakalpojumu. Kasē pie samakas uzrādiet veselības karti un izmaksas par šo pakalpojumu, pilnībā vai daļēji nosegs Tava veselības karte. Protams viss nav tik vienkārši polisei ir nosacījumi un limiti un ir arī neapmaksas pakalpojumi, kurus apdrošinātāji nesegs.

Papildprogramās ir iespējams izvēlēties:

Pamata segumā ir iespējams piekombinēt Masāžas segumus, Vakcinācijas segumu, Maksas stacionāros pakalpojumus, Stacionāros rehabilitācijas pakalpojumus utt.


tēvs māca meitai braukt ar skrituļdēli

Dzīvības apdrošināšana

Šī apdrošināšana būs materiāla aizsardzība Tavai ģimenei pēc Tavas nāves iestāšanās. Šī apdrošināšana darbojas kā nelaimes gadījuma rezultātā, tā smagas saslimšanas gadījumā, tā arī dabīgas nāves (vecuma) rezultātā. Ar savu apdrošināšanas speciālistu vienojaties par apdrošinājuma summu, un ikgadējo polises maksājumu. Iestājoties apdrošināšanas gadījumam, tuvinieki saņems atlīdzībā Jūsu izvēlēto apdrošinājuma summu.

Varbūt būsi dzirdējis arī par kredītsaistību atlikuma apdrošināšanu? Šo apdrošināšanas veidu visbiežāk piedāvā bankas un situācijās kad Tev ir hipotekārais kredīts. Lai bankai būtu nodrošinājums, situācijā kad ar Tevi kas notiks, tad tā pieprasa drošināt dzīvību, hipotekārā kredīta atlikuma vērtībā. Pie apdrošināšanas gadījuma, banka saņems hipotekārā kredīta apjomu un tas nebūs jāsedz taviem tuviniekiem.



Ātrais salīdzinājums

Ceļojumu apdrošināšana - Ja gribi ceļojuma laikā nodarboties ar ko ekstrēmu, un būt drošs, ka pēc negadījuma, saņemsi medicīnisku un finansiālu palīdzību, tad Tev jātaisa ceļojuma apdrošināšanas polise.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana - Ja gribi būt drošs arī ikdienā (finansiāls atbalsts traumas gadījumā, mediciniskā palīdzība), kā pārvietojoties pa ceļu, tā esot darba vietā vai treniņā, tad Tev nepieciešama nelaimes gadījumu polise.

Veselības apdrošināšana - Ja vēlies veicināt savu veselību doties pie ārsta un veikt laboratoriskus izmeklējumus, saņemt masāžas pakalpojumus, veikt plānotas operācijas, tad Tev nepieciešama veselības apdrošināša.

Dzīvības apdrošināšana - Ja vēlies, lai Taviem tuviniekiem ir finansiāls atbalsts pēc Tavas nāves, vienalga vai tas ir nelaimes gadījums, slimības vai dabīga nāve, tad Tev jāiegādas dzīvības apdrošināšana.


← Visi Bloga Raksti