Kā izvēlēties labāko ceļojuma apdrošināšanu

Jūlijs 2023Ja esi ceļotājs ar kārtīgu pieredzi, tad Tev noteikti kabatā ir kāds interesants stāsts, kur apdrošināšanas polise būtu lieti noderējusi. Tā kā polise Tev bija, varēji tik nopūsties: “Labi, ka tā!”

Kādā situācijā apdrošināšanas polise Tev palīdzēja? Vai nokavēji lidojumu, jo nedzirdēji modinātāju? Varbūt sabojāji nomas auto? Vai varbūt tavs čemodāns neieradās galamērķī? Šie ir tikai daļa no klasiskiem apdrošināšanas gadījumiem, kas var atgadīties ceļojot. Ir laba ziņa - no šo ķibeļu izraisītām izmaksām var izvairīties, atliekt tikai iegādāties labāko ceļojuma apdrošināšans polisi, kas piemērota tieši tavam piedzīvojumam.

Tālāk apskatīsim 4 svarīgākos riskus, kuriem ir jābūt ikvienā ceļojumu polisē


Medicīnisko izdevumu apdrošināšanas riski

Ja ceļojuma laikā notiks kas neparadzēts ar Tavu veselību - nelaimes gadījums, hroniskas slimības pēkšņa saasināšanās, akūtas zobu sāpes, kaulu lūzums vai kas cits, tad šī sadaļa būs tā, kas segs Tavus izdevumus medicīnas iestādēs. (Covid-19 lielākajai daļai apdrošinātāju ir iekļauts jau standartā, bet ne pamata segumos. Iegādājoties pašu vienkāršāko no apdrošināšans programmām, par Covid19 painteresējies papildus).


Lidojumu un bagāžas apdrošināšanas riski

Ja ceļojumā dodies ar lidsabiedrību, noteikti izvēlies apdrošināšanas segumu, kur tiek kompensēti lidojuma aizkavēšanās un atcelšanas riski. Ja nodod reģistrējamo bagāžu, tad Tev saistoši būs arī bagāžas aizkavēšanās, nozaudēšanas un sabojāšanas riski.


vīrietis guļ lidostā uz krēsla par spilvenu izmantojot savu ceļošanas somu

Pēdējā laika popuplārākais temats - aviosabiedrība atsaka vietu lidmašīnā, jo vietas vienkārši nav, biļetes ir pārdotas vairāk kā ir pasažieri. Statistika rāda, ka vidēji uz lidojumu neierodas līdz pat 7% pasažieru, kuri iegādājušies biļeti uz konkrēto lidojumu.

Tādēļ lidsabiedrības piekopj šādu “vairāk pārdošanas” metodi. Aviopasažieru tiesības paredz, ka aviosabiedrībai kura apkalpo lidojumu, ir pienākums šādus zaudējumus atlīdzināt. Atlīdzības apmērs ir atkarīgs no lidojuma galamērķa attāluma, atlīdzināmā summa ir no 250 līdz 600 EUR. Katram pasažierim, kuram atteikta iekāpšana lidmašīnā, būtu jānodrošina bezmaksas ēdināšana un atspirdzinājumi (vai vismaz kupons kādas noteiktas summas apmērā). Ja tūlīt netiek piedāvāts cits lidojums, tad aviosabiedrībai jārisina arī naktsmītņu jautājums, transports no un uz naktmītnēm, kā arī divi tālruņa zvani pāri konkrētās valsts robežām.

Kaut arī izdevumi būtu jāsedz aviosabiedrībai, pēdējā laikā ir dzirdēti stāsti, kad nekas no šī visa nav ticis piedāvāts. Vai šādu risku var apdrošināt? JĀ!

BTA, Compensa, If un Swedbank ceļojuma apdrošināšanas polisēs šāds risks ir iekļauts!


Nomas auto apdrošināšana

Ja esi ieplānojis ceļojuma laikā izmantot arī nomas auto, tad ļoti silti iesakām piepirkt klāt “nomas auto” apdrošināšanas riksu. Orientēties jaunā vidē nebūt nav viegli, iedomājies, ka pa šaurajām Itālijas ielām kopā ar Tevi pārvietosies vēl atslābušie dienvidnieki. Ārā ir karsts, vietējie dodas tālāk no siestas, šādos bezrūpības apstākļos jebkas var atgadīties arī ar vispieredzējušāko braucēju.

Visi auto nomas pakalpojuma sniedzēji piedāvā apdrošināšanu. Parasti tām ir divi veidi:

Izdevīgāk būs auto nomas pašrisku apdrošināt pie savas ceļojuma apdrošināšans polises. Ja nomas auto pašrisks pie bojājumiem būs 1000 EUR, tad šos 1000 EUR apdrošini pie savas ceļojumu polises.

Nomas auto pašriska apdrošināšanu vari iegādāties pie - Balta, Compensa, If. Vispirms sazinies ar apdrošinātāju, noskaidro izmaksas un nosacījumus.


divi skeitbordisti brauc pa ceļa un viens no viņiem krīt

Sporta aktivitāšu papildus segums

Neatkarīgi no tā ar kādu sporta veidu plāno nodarboties, par to vajadzētu informēt ceļojuma polises izdevēju. Sporta veidi iedalās vairākās kategorijās:

Apdrošināšanas polisē nodarbošanās ar konkrētām sportiskajām aktivitātēm ir jānorāda atsevišķi, jo, ja notiks negadījums nodarbojoties ar kādu aktīvāku aktivitāti, un nebūsi to iekļavis polisē, apdrošinātājs izdevumu izmaksas drīkst atteikt. Atceries norādīt, cik dienas ar šo sportu ceļojuma laikā nodarbosies, jo arī tas ietekmēs ceļojuma polises izmaksas. Ja nodarbojies ar sportu kam ir arī īpašs ekipējums, tad painteresējies vai šis ekipējums būs apdrošināts. Plašākajās ceļojuma apdrošināšanas programmās, sporta bagāža tiek apdrošināta jau standartā.


Svarīgākais ir pateikts, atliek tikai sakravāt ceļojuma koferi un doties ceļā. Tagad, kad esi iepazinies ar pašiem svarīgakajiem ceļojuma polisē iekļaujamajiem riskiem, vari salīdzināt ceļojumu polises un atrast sev piemērotāko apdrošināšanu.

Dalies arī Tu ar savu ceļojuma stāstu, atceroties to ar smaidu uz lūpām, jo biji parūpējies par to, lai ceļojumam izmaksām nepievienojas arī milzīgi neparedzētie tēriņi. Lai droša ceļošana!

← Visi Bloga Raksti