Kā aprēķina OCTA cenu

Oktobris 2021Nevaram iepriecināt ar vienu konkrētu atbildi un negrozāmu patiesību, jo nav tādas vienotas formulas pēc kuras tiktu rēķināta Tava OCTA apdrošināšanas prēmija, jeb cena. Tieši šī iemesla dēļ, katram no apdrošinātājiem polises cenas tik ļoti atšķiras. Viens ir skaidrs, būtisks OCTA cenas faktors ir Tava Bonus Malus, jeb BM klase. Par to vairāk lasi rakstā Kas ir Bonus Malus.

OCTA cenas ietekmējošie faktori var būt arī šādi parametri:

Noteikti ir vēl citi faktori kurus apdrošinātāji ņem vērā pie OCTA cenas aprēķināšanas. Lai precīzāk uzzinātu, ko tieši, jautā savam apdrošināšanas speciālistam. Zemāk apskatīsim katru no augstāk minētajiem faktoriem.


Transportlīdzekļa veids

Ja Tev pieder kravas furgons vai smagais transportlīdzeklis, tad OCTA cena viennozīmīgi būs augstāka nekā, tad ja Tavs spēkrats ir vidējās klases vieglais transportlīdzeklis. Traktortehnikai, tā kā tā pārvietojas salīdzinoši reti vai sezonāli, OCTA cena ir zema, tā pat arī piekabēm. Attiecībā uz motocikliem, arī tie pārvietojas sezonāli un OCTA polise nepieciešama, maksimums uz 9 mēnešiem gadā, tādēļ šīm pārējām vienībām OCTA cena būs zemāka par kravas mašīnas polises cenu.


Transportlīdzekļa izmantošanas mērķis

Svarīgs ir arī transportlīdzekļa izmantošanas mērķis. Ja Tavs SIA ir reģistrēts kā taksometru pakalpojuma sniedzējs, tad OCTA cena būs daudz dārgāka nekā parasta santehnikas SIA polises cena (pie vienādiem apstākļiem, ņemot vērā faktu, ka nevienam no SIA nav bijušu apdrošināšanas gadījumi).

Transportlīdzekļi, kuri ceļā ir katru dienu, piemērām piegādātāji, pasažieru pārvadātāji, inkasatori, viņu risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā (izraisīt to) ir daudz lielāks, tādēļ arī polises cena var būt augstāka.


Vadītāja braukšanas stāžs

Svarīgs faktors ir vadītāja vecums un stāžs. Ar vecumu nāk pieredze un transportlīdzekļa vadīšanas viedums, tādēļ tas ir tik svarīgs faktors pie OCTA cenas aprēķina. Protams šim nav jēgas, ja Tavā vēsturē ir 5 izraisīti ceļa satiksmes negadījumi un katru gadu apdrošinātājs veic atlīdzības izmaksu.


Dzīvesvieta

Ko maina Tava deklarētā dzīves vieta? Piekritīsi, satiksmes intensitāte Rīgā atšķiras no tās kāda tā ir reģionos, piemērām, Smiltenē? Šis ir labs riska izvērtēšanas faktors apdrošinātājiem. Tev (auto īpašniekam) esot deklarētam lielpilsētās, var tikt pieņemts, ka ar šo transportlīdzekli pārvietojies pa pilsētu un tādēļ tava OCTA polise var būt dārgāka, nekā kaimiņam kas deklarēts Zvejniekciemā.


Zemnieku saimniecības

Šis gan netiek ņemts vērā pie OCTA cenas aprēķina, bet ja Tev pieder zemnieku saimniecība, kas reģistrēta kā ZS, tad Tev pienākas 30% atlaide OCTA apdrošināšanas polisei, kas ir reģistrēta uz ZS.


Invaliditāte

Ja Tev vai Tavam tuviniekam ir 2. vai 3. grupas invaliditāte, tad pie polises formēšanas norādot invaliditātes apliecības numuru Tev pienākās 40% atlaide OCTA apdrošināšanai.


Atlīdzību vēsture

Pats svarīgākais cenas aprēķina faktors - ceļa satiksmes negadījumu vēsture visā Tavā braukšanas stāža vēsturē. Šis ir galvenais faktors, kas tiek ņemts vērā Tavas polises cenas aprēķinu jaunajam apdrošināšanas periodam. Ja iepriekšējā OCTA polises periodā esi braucis atbildīgi, tad polisei nevajadzētu sadārdzināties, bet ja ir bijis ceļu satiksmes negadījums pie kura esi vainojams Tu, tad OCTA cena nākamjā apdrošināšanas periodā var pieaugt.

← Visi Bloga Raksti