Ceļojumu apdrošināšana vai EVAK karte

Novembris 2021Kārtīgam ceļotājam ir jābūt abām gan ceļojuma apdrošināšanai, gan EVAK kartei, jo tā viena otru papildina un veic dažādākas funkcijas. Bez abām protams var iztikt, tās nav obligātas, bet ļoti vēlamas, jo ja ceļojuma laikā kas atgadīsies ar Tavu veselību, Tu saņemsi kā medicīnisko palīdzību, tā arī finansiālu atbalstu par izdevumiem, kas būs radušies.


evak kartes otra puse

Eiropas veselības apdrošināšanas karte

EVAK karte pilnā nosaukumā ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte. Šī karte darbojas tikai Eiropas savienības dalībvalstīs. Tas ir informatīvs dokuments, kas apliecina, ka esi Eiropas savienības pilsonis (tā pat kā pase) un Jums pienākas saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību un veselības aprūpi tādā pašā apmērā un kvalitātē kā konkrētās valsts pilsonim. EVAK nesegs Tavus izdevumus, tā garantēs pakalpojuma saņemšanu.


brūns krekls, fotokamera un zābaki

Ceļojumu apdrošināšanas polise

Savukārt, ceļojuma apdrošināšana palīdzēs Tev finansiāli. Kad būsi atgriezies mājās un apkopojis visus čekus par medicīnas izdevumiem ārzememēs, ceļojuma apdrošināšanas polise tos nosegs.

Minēsim vienu ekstrēmu piemēru par šo abu apdrošināšanas polišu mijiedarbīu.

Esi devies brīvdienās uz Francijas Aplu kalniem, nodoties slēpošanas vai snovošanas priekiem. Viens neliels misēklis, kājas izslīd, slēpes paliek nekontrolējamas, nobremzēt nav iespējams un seko pamatīgs kritiens, sajūti arī spēcīgas sāpes. Nākamais ko redzi ir smaidīgi mediķi slimnīcā. Kamēr biji bezsamaņā, ar seriāla cienīgu skatu, pēc Tevis trasē ieradās helikopteris. Zibenīgi tiki nogādāts uz tuvāko slimnīcu, kur saņēmi neatliekamo medicīnisko palīdzību. Mediķi novērsa dzīvībai bīstamas traumas, veica izmeklējumus, manipulācijas un tagad ar ieģipsētu kāju, šinā nostiprinātu kaklu sēdi uz dīvāna savās mīļajās mājās. Izmaksas par saņemtajiem pakalpojumiem ir ievērojamas. Izbrauciens ar helikopteru vien vismaz 10 000 EUR un pārējie slimnīcā saņemtie pakalpojumi ap 3 000 EUR. EVAK karte Tev kā ES pilsonim garantēja, ka saņemsi palīdzību tādā pašā apmērā kā Francijas pilsonm, savukārt ceļojuma apdrošināšana Tev nosegs izmaksas par saņemtajiem pakalpojumiem medicīnas iestādē.


metamie kauliņi ar jautājuma zīmēm

Ko der zināt izvēloties ceļojuma apdrošināšanu

Ceļojuma apdrošināšanas polises risku segums ir ļoti svarīgs. Ja dodies mazā izbraucienā pa sauszemi ar savu auto, tad polisi vari iegādāties šaurākā segumā, bez avio riskiem, kas polisi padara lētāku. Ja ceļojums paredzēts garāks un ar lidojumu vai vairākiem pārlidojumiem, ar bagāžu vai sporta inventāru, ir svarīgi izvēlēties atbilstošu segumu, lai vajadzības gadījumā to vari pielietot.

Ceļojuma apdrošināšanas polise sadalās vairākos riskos, tie kas kompensē:

Ja ceļojumā plānots nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, tas noteikti jāpaziņo apdrošināšanas speciālistam, jo Tavs specifiskais sporta veids, iespējams nav iekļauts izvēlētajā apdrošināšanas programmā un to ir nepieciešams papildināt.

Parasti apdrošinātājiem ir vairāki varianti ceļojuma apdrošināšanas programmās. Tie atšķiras ar risku segumu, proti, ko tieši apdrošināšanas polise komensēs un cik lielā apmērā. Jo lielāki limiti, jo iespējams lielāka atlīdzība (protams, ne vairāk kā faktiski esi iztērējis).

Vairāk par ceļojumu apdrošināšanu un tās noderīgumu iespējams lasīt nākamajā raksā 5 iemesli kapēc izvēlēties ceļojuma apdrošināšanu. Lai droša ceļošana!

← Visi Bloga Raksti