5 Iemesli kāpēc izvēlēties ceļojuma apdrošināšanu

Oktobris 2021



Cik ļoti Tu gaidi savu perfekto ceļojumu, savu ilgi gaidīto atvaļinājumu? Novilkt vilnas džemperi un uzvilkt vasaras kleitiņu vai jaunos šortus, uzlikt galvā saulescepuri un doties uz pludmali. Pielikt pie kājām dēli, uzvilkt kombinezonu un pilnā gaitā mesties lejā pa sniegotu nogāzi? Mmm.. Brīvdienu garša! Iedomājies, ka esi savam atvaļinājumam krājis naudu, gaidījis to vismaz 3 mēnešus un tad kāds to sabojā? Es būtu dusmīgs un vienlaicīgi apbēdināts. Ķibeles notiek un ja no tām var pasargāties, tad kapēc to nedartīt?


sieviete tūriste Barselonas lidostā gaida lidojuma informāciju

1. Nezaudē savu naudu ceļojuma atcelšanas vai pārtraukšanas dēļ

Pirms ceļojuma uzsākšanas noteikti esi jau izplānojis vēlamo maršrutu, apskatījies un rezervējis skaistākās viesnīcas, veicis iemaksas par organizētiem pasākumiem, nopircis ieejas biļeti uz koncertu, muzeju un pats svarīgākais aviobiļetes.

Dažkārt pat vislabāk izplānotais brauciens var tikt atcelts. Tādā gadījumā, ko darīt ar iemaksātajām rezervācijas naudām? Ja par ceļojuma atcelšanu zini laicīgi, daži operatori, nakšņošanas platformas un aviokompānijas daļu naudu atgriezīs, labākajā gadījumā visu, bet ne vienmēr. Laicīga ceļojuma apdrošināšanas polises iegāde Tevi pasargās no šādiem izdevumiem, ja gadījumā kāda no vietām naudu neatgriezīs, vai atgriezīs tikai daļējā apmērā.

Pērkot ceļojuma apdrošināšanu, pievērs uzmanību vai Tavā polisē ir šādi riski:


kritiens ar kalnu velosipēdu

2. Nelaimes gadījumi ir un notiek, netikai ar svešiniekiem

Šis ir ļoti svarīgs iemesls kādēļ iegādāties ceļojuma apdrošināšanu. Noteikti būsi dzirdējis draugus, paziņas, kolēģus stāstām savus piedzīvojumus ceļojuma laikā. Gūt tādas traumas kā, mežģījumi un kaulu lūzumi nav liela māksla, atliek paslīdēt pie baseina, sasist galvu pret flīzēm un Tev ir smadzeņu satricinājums.

Šobrīd ļoti aktuāls ir Covid19 saslimšanas risks, arī to vairums kompānijas piedāvā apdrošināt. Proti, segt izdevumus par palikšanu ārzemēs, jo lidsabiedrība Tevi saslimušu atpakaļ nevedīs.

Kādi riski jāmeklē polisē, lai kompensētu ar Covid saistītos izdevumus?:


lidostas terminālis rāda atceltu lidojumu

3. Apmēram 80% lidojumu notiek tam paredzētajā laikā

Lidostā esi ieradies laicīgi, bagāžu nodevis, piereģistrējies un izdzēris savu rīta kafiju. Aizvadītas fantastiskas brīvdienas un sirds dziļumos pat nedaudz gribas biezpienu ar dillēm uz kārtīgas rupjmaizes šķēles. Atlikuši tikai 2 lidojumi līdz būsi mājās.Dzirdi, ka skaļruņos noasauc Tavu reisa numuru un saka, ka tas kavēsies. Klasiska situācija, kavēsies nieka 30 min, bet beigās tās ir pat 5-24h. Ko darīt? Kur iet? Kā būtu labāk rīkoties?

Ja esi iegādājies ceļojumu apdrošināšanas polisi tad meklē tajā sadaļu:

Apdrošināšanas polises kompensēs jaunas biļetes iegādi, ja to nebūs jau nodrošinājusi aviosabiedrība. Ja Tev nāksies lidostā pavadīt ilgāku laiku (virs 2h), tad apdrošināšanas polise Tev nosegs pārtikas iegādi un pirmās nepieciešamības preču iegādi. Ja stundas ir vēl garākas, tad polise apmaksās arī viesnīcas izdevumus. Ja pirmā lidojuma aizkavēšanās dēļ, nokavē nākamo lidojumu, arī šos izdevumus par nākamās biļetes iegādi, nosegs polise. Galvenais pārliecinies, kas apdrošināts Tavā polisē.


sabojāts koferis pēc lidojuma

4. Pazudusi bagāža var sabojāt Tavu ceļojumu

Cik nav dzirdēti stāsti, ka paliec pēdējais pie bagāžas saņemšanas slīdošās lentas un ar cerībām raugies, kaut nākamais būtu Tavs koferis, bet kā nenāk, tā nenāk. Daudz aizpildītas pieteikuma formas un solījumi, ka saņemsi savu bagāžu jau nākamajā dienā. Ko darīt tikmēr? Esi siltajās zemēs ar ziemas jaku vai otrādāk, sliktāk- sandelēs Somijas ziemeļos? Vēl sliktāks scenārijs, ja esi devies ceļojumā nodarboties ar kādu konrētu sportu un neatnāk Tavs inventārs?

Apdrošināšanas polisē meklē šos riskus:

Apdrošināšanas polisē būs norādīts konkrēts limits līdz kuram vari iegādāties koferī esošo mantu aizvietojošās preces. Nopērc vasaras šortus vai ziemas apavus. Pērc pašu nepieciešamāko, jo Tavs koferis tik tiešām var tikt atgriezsts. Ja nozaudēta ir Tava sporta bagāža, daži apdrošinātāji piedāvā segt inventāra nomas izmaksas, lai vismaz dažas dienas, kamēr gaidi koferi, neesi atstāts bez sportiskās aktivitātes.


ceļojuma karte pulkstenis fotoaparāts un mobilais telefons

5. Sirdsmiers vai Mērfija likums

Tu jau labi zini, ka tad kad to vismazāk gaidi vai esi vismazāk tam gatavs, tas tieši tad arī notiek.

Lai ceļojumu varētu 100% izbaudīt, bezrūpīgi atpūsties un nedomāt par visiem iespējamajiem scenārijiem “Ko mēs darīsim ja notiks tā.. ?”, iegādājies ceļojuma apdrošināšanas polisi. Būs drošības sajūta, ka nepieciešamības gadījumā ir finansiāls un profesionāls atbalsts katrā situācijā. Kaut arī esi pieredzējis ceļotājs, ekstra viena gudra galva ar pieredzi nelaimes gadījumu konsultēšanā Tev var lieti noderēt.

24/7 palīdzība atrodoties ārzemēs. Apdrošināšanas kompāniju darbinieki ir profesionāļi un katru dienu saskarās ar satraukuma pilniem zvaniem kā rīkoties ja noticis negadījums, nozaudēts koferis, sabojāts nomas auto vai nozagtas pases. Tev palīdzēs 24/7, neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā būsi. Tev ieteiks un konsultēs un pat saskaņos izmaksas pirms būsi samaksājis.

Domājams, ka daži desmiti eiro par ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi, būs visu šo problēmu novēršanas vērti.

Kura apdrošinātāja ceļojuma polisi iegādāties? Mēs katru nedēļu salīdzinām visu Latvijas lielāko apdrošinātāju piedāvātās polises un publicējam to sadaļā - Slīdzini ceļojumu apdrošināšanu.

← Visi Bloga Raksti