10 Iemesli Kāpēc Apdrošināt Savu Īpašumu

Janvāris 2022Vai atceries dienu kad iegādājies savu mājokli? Varbūt braucienu uz būvmateriālu veikalu un pilnos iepirkumu ratus priekš mājokļa remonta? Tavs finansiālais ieguldījums un saistības noteikti ir ievērojamas, nerunājot par ieguldīto laiku un darbu, lai nonāktu pie sava ilgi gaidītā mājokļa. Šodien arvien vairāk laika mēs pavadām mājās, tagad arī Tava darba vieta ir pārcēlusies uz viesistabu vai virtuvi. Apkārtējā vide ir tik svarīga ikdienas sastāvdaļa, tādēļ par to ir vērts atbilstoši parūpēties.

Vai zināji, ka mājokļa gada apdrošināšanas polise vidēji izmaksātu divu cilvēku vakariņas restorānā? Jā, vidēji 60 EUR, tieši tik pieticīgi ir izdevumi par Tavas dzīvesvietas un iedzīves drošību uz vienu gadu. Ielūkojamies 10 populārākajos riskos ko piedāvā mājokļa apdrošināšana.


degošs dzīvoklis

1. Uguns nelaimes

TV raidījumi pilni ar šausmu stāstiem par degošām mājām un dzīvokļiem, šis ir pamata risks kas būs sastopams ikvienā no apdrošinātāju piedāvājumiem. Notiekot uguns nelaimei Tavā dzīvoklī vai privātmājā apdrošināšanas polise kompensēs remonta izdevumus, vai ja tas nav iespējams, Tev tiek izmaksāta dzīvokļa/mājas atjaunošanas vērtība, naudas summa par kādu ir iespējams atjaunot īpašumu, lai tas būtu tieši tāds pats kā pirms notikušā nelaimes gadījuma. Apdrošinājuma summa būs norādīta Tavas polises izdrukā. Pie reālas būvniecības un izmaksu situācijas, vajadzētu rēķināties vismaz ar 1 000 EUR par 1m2. Ja Tavam dzīvoklim ir 45m2 tad būtu nepieciešams to apdrošināt kā minimums uz 45 000 EUR.


2. Dabas stihiju radītie bojājumi

Ar šo risku tiek apdrošināti zibens, vētras, krusas un lietusgāžu radītie zaudējumi. Vētras rezultātā norauts mājas jumts vai varbūt vētras dēļ nolauzts koks, kas krītot izsitis dzīvokļa logu? Jā, apdrošināšanas polise segs izdevumus par loga nomaiņu un jumta remonta darbiem.


veļasmašīna appludina mājokļa grīdu

3. Ūdens, apkures un kanalizācijas sistēmu avārijas

Šis ir pats populārākais no apdrošināšanas riskiem. Katram desmitajam dzīvoklim sprāgsts ūdens trubas nopludinot savu un kaimiņa dzīvokli. Kā pareizi rīkoties ja kas tāds notiek? Zvans apsaimniekotājam, pēc iespējas ātrāk jāaptur ūdens padeve dzīvoklī, lai bojājumi nav vēl lielāki. Tad jāveic zaudējuma novērtējums, speciālists sastāda zaudējuma tāmi, to sūtiet savam apdrošinātājam un eksperts izvērtēs visu pozīciju atbilstību. Ļoti bieži apdrošinātāju eksperti notikuma vietā nemaz neierodas un tāmi apstiprina. Tālāk jau veikala apmeklējums un zvans meistaram.


burglar breaking into a home through a half opened window

4. Zādzība, vandālisms, laupīšana

Viens no nepatīkamākajiem apdrošināšanas riskiem - zādzība, vandālisms, laupīšana vai trešo personu prettiesiska rīcība. Ja tiek konstatēts kāds no šiem notikumiem, obligāta prasība ir zvans policijai, oficiāli jāpiefiksē kas ticis nozagts. Apdrošinātāji izmaksās naudas summu par šīs nozagtās mantas vērtību, kāda tā bijusi pirms notikuma, vai arī tiks iegādāta alternatīva tirgū pieejama manta. Ja zādzības laikā tiks sabojāts arī īpašums, polises visbiežāk nodrošinās arī šo bojājumu novēršanu.


bojātas mājokļa telpas un iedzīve

5. Īrnieku radītie zaudējumi

Tiem, kuri savu iegādāto īpašumu nodevuši tālākai izīrēšanai, apdrošināšanas polises iegāde ir visai svarīga. Nereti nododot savu īpašumu kāda cita lietošanai, nomnieks pret to apietas nevērīgi. Lai apdrošinātājs varētu izmaksāt bojājumus ko nomnieks nodarījis, obligāti jābūt pieņemšanas nodošanas aktam par dzīvokļa stāvokli pirms un pēc nomāšanas. Apdrošināšanas polises neparedz kompensēt tādus zaudējumus kas saistīti ar nolietojumu, nodilumu un sīkiem skrāpējumiem.


vīrietis veicot remontu izraisījis elektrības savienojuma pārtraukumu

6. Kaimiņu remontdarbu radītie zaudējumi

Ja kaimiņš aiz sienas veic remonta darbus, kas tālāk nodarījis bojājumus Tavam dzīvoklim, piemērām pēkšņi izurbis cauru arī Tavā sienā, tad apdrošināšanas polise kompensēs remonta izdevumus, kuri nepiciešami, lai caurumu aizpildītu.


7. Mājokļa iemītnieku netīši radītie bojājumi

Nereti bojājumus savam īpašumam nodarām mēs paši. Tā noteikti nav bijusi sveša situācija, kad uz mirkli aizgriezies un bērns veicis glezniecisku šedevru uz viesistabas gaišās sienas vai aizkariem. Tu ķēri pēc telefona un izgāzi kafiju uz sava portatīva datora? Jā, šīs un vēl citas lietas tiktu kompensētas (ja šāds risks iekļauts polisē).


8. Labiekārtojuma apdrošināšana

Ja esi mājas īpašnieks un Tavā sētā ir arī skaists dzīvžogs, bērnu laukumiņš, lapene, karoga masts vai kāda skaista iebūvēta strūklaka, tad bojājumus šim īpašumam kompensēs Tava īpašauma apdrošināšanas polise. Vētras apgāzts karoga masts, vai krusas sabojāta statuja, zagļu apskādēta lapene vai transportlīdzekļa trieciena izpostīts dzīvžogs, Tava polise segs bojājumu novēršanas izdevumus.


viens kaķis un divi korgī suņi

9. Mājdzīvnieku apdrošināšana

Ir daži apdrošinātāji, kas piedāvā apdrošināt arī mājdzīvniekus. Ja notiks uguns nelaime, dabas stihija, trešās personas prettiesiskas rīcība vai ūdensvada avārijas risks, kā rezultātā Tavs mājdzīvnieks cieš vai iet bojā, apdrošināšans polise segs ārstniecības izdevumus Tavam mājdzīvniekam vai izdevumus par jauna šķirnes suņa/kaķa iegādi.


speciālists remontē gaisa kondicionētāju

10. Mājokļa palīdzība

Viens lielisks risks ko piedāvā visi apdrošinātāji - mājokļa palīdzības dienests 24/7. Šis ir palīgs ja notikusi jebkāda nelaime, Tev sniegs konsultāciju kā rīkoties, atbrauks atmūķēt durvis, veiks citus sīkus remontdarbus, kā arī citus santehniķa, apsardzes, atslēdznieka un telpu uzkošanas pakalpojumus.

Kustāmās mantas jeb iedzīves apdrošināšana

Pie polises ir iespējams pievienot sarakstu ar mājoklī esošo mantu, mēbeles, sadzīves tehniku, elektroniku, drēbes un interjera lietas, kā arī tavu aktīvās atpūtas aprīkojumu (velosipēdu, skrituļslidas, slēpes, skrituļdēļus) un citas mantas. Ņem vērā, ka mantas kas neatrodas dzīvoklī, piemērām, pagrabā, tām obligāti jāatrodas aiz slēgtām durvīm.

Šim gan varētu būt kāds atsevišķs limits un arī piemaksa pērkot polsi, par to pajautā savam apdrošināšanas speciālistam. Iespējams apdrošināt arī savu portatīvo datortehniku, kas vienmēr neatrodas mājoklī. Ja dodies darba darīšanās vai uz tikšanos un dators tiek nozagts vai sabojāts esot ārpus mājas, tehnika ir apdrošināta. To gan nepiedāvā visi apdrošinātāji, bet arī to noteikti ir vērts noskaidrot pērkot polisi.

← Visi Bloga Raksti