Kas ir apdrošināšanas brokeris

Janvāris 2022Apdrošināšanas brokeri? Kas viņi tādi ir un ar ko viņi atšķirās no apdrošināšanas aģentiem? Vai Tev par viņu sniegtajiem pakalpojumi ir jāmaskā? Kādās situācijās izvēlēties brokeri? Šodien centīsimies ieviest lielāku skaidrību par apdrošināšanas starpniekiem un atbildēsim uz šiem jautājumiem.

Vienkāršiem vārdiem sakot, brokeris ir starpnieks starp Tevi kā pakalpojuma saņēmēju un apdrošinātāju - pakalpojuma sniedzēju. Brokera pienākumos ir:


vīrieša roka liek klāt apdrošināšanas produktu reprezentējošu ikonu koka kubus

Kapēc privātpersonas un uzņēmumi izvēlas brokeru pakalpojumus

Tādēļ, ka labs brokeris ir kompetents visu apdrošinātāju sniegtajos produktos, tas var izskaidrot atšķirības un katra apdrošinātāja spēcīgās, dažkārt vājās puses.

Latvijā ir 8 apdrošināšanas sabiedrības, ja vēlaties apdrošināt sava uzņēmuma īpašumu, un atrast vispiemērotāko polisi, tad vispirms jāievāc piedāvājumi no visām apdrošināšanas sabiedrībām un tad jāveic salīdzinājums. Brokeris šo izdarīs Tavā vietā.


Kas ir apdrošināšanas aģents

Ļoti vienkārši, apdrošināšanas brokeris sniedz piedāvājumus no visām apdrošināšanas sabiedrībām, bet apdrošināšanas aģents, tikai no vienas kompānijas, kurai tas ir piesaistīts.


Ko darīt, ja nevēlies izmantot brokera pakalpojumus

Vienmēr ir iespēja sazināties ar apdrošinātāju pa tiešo, un tas pat ir ieteicams, jo katras konkrētās apdrošināšanas sabiedrības darbinieks būs daudz zinošāks, par savas kompānijas sniegtajiem pakalpojumiem, noteikumiem, riskiem un atlīdzībām nekā brokeris, kas tirgo visu. Tas būs laikietilpīgāk, bet informāciju saņemsi pa tiešo no pakalpojuma sniedzēja. Brokeris nevarēs Tev piedāvāt uzreiz vēlamo cenu vai risku, viņš ir vidotājs, arī viņam šis būs jāsaskaņo ar apdrošinātāju.


Vai par brokera pakalpojumiem ir jāmaksā

Parasti brokeris savu daļu nopelna no pārdotās polises komisijas, ko tam apmaksā pats apdrošinātājs. Klientam, jeb polises ņēmējam brokerim par šo pakalpojumu parasti nekas nav jāmaksā. Ja vien Tev nav kāda īpaša vienošanās, tad papildu samaksu brokerim nevajadzētu iekasēt.


Kādas vēl ir apdrošināšanas starpniecības iespējas

Arī Bankas sniedz starniecības pakalpojumus saistībā ar apdrošināšanu (izņemot Swedbank). Visām pārējām bankām ir apdrošināšanas sadarbības partneri, katra banka noslēdz līgumu uz konkrētu periodu par konkrētā apdrošinātāja pakalpojumu izmantošanu bankas klientu vajadzībām. Vispopulārākais apdrošināšanas pakalpojums ir ceļojuma apdrošināšana pie Tavas bankas kartes.


Vai Tev ir nepieciešams izmantot starpnieku sniegtos pakalpojumus

Ja esi aizņemts un Tavs laika grafiks ir diezgan ciešs, tad izvēlies savu apdrošināšanas speciālistu vienā kompānijā, vai brokeri kurš palīdzēs Tev orientēties visās apdrošināšanas sabiedrībās.

← Visi Bloga Raksti